Pioneer Investments nově nabízí CZK třídu úspěšného fondu
Pioneer Funds – Euro Corporate Short Term

Společnost Pioneer Investments v ČR rozšířila nabídku lucemburských fondů Pioneer pro korunové investory a od 20. listopadu nově nabízí měnově zajištěnou třídu v českých korunách fondu Pioneer Funds – Euro Corporate Short Term. Fond, který je zaměřen na evropské firemní dluhopisy investičního stupně, je v ČR dostupný již také v EUR třídě. Je možným řešením zejména pro ty investory, kteří hledají příležitost pro krátkodobější investování s relativně atraktivním výnosem a chtějí se podílet na specializovaných trzích s pevným příjmem.

„Největší část portfolia fondu tvoří dluhopisy vybraných finančních institucí, které poskytují zajímavý výnos a splňují přísná kritéria.“ říká Petr Šimčák, ředitel obchodu Pioneer Investments ČR, a dodává: „Před většími výkyvy cen na dluhopisovém trhu portfolio chrání vysoký rating firem a krátká, zpravidla

Podfond se řadí do rodiny lucemburských fondů Pioneer Funds a je určen zejména pro investory s krátkodobým až střednědobým investičním horizontem, kteří chtějí investovat na evropských trzích s pevným příjmem.

Pioneer Funds – Euro Corporate Short Term je aktivně řízen portfolio manažerem s více než dvacetiletou praxí v oboru. Hlavní portfolio manažer podfondu Tanguy Le Saout do skupiny Pioneer Investments nastoupil v roce 1999 a je vedoucím oddělení evropských dluhopisů, které dohlíží na správu veškerých portfolií zaměřených na evropské dluhopisy a také na jejich výzkum.

Uvedením měnově zajištěné třídy do CZK Pioneer Funds – Euro Corporate Short Term vhodně doplnil řadu lucemburských fondů Pioneer zaměřených na dluhopisové trhy, které již tuto možnost investorům v České republice nabízejí. K dosud dostupným patří například Pioneer Funds – Strategic Income, dluhopisový fond zaměřený převážně na region USA, a dluhopisový fond patřící mezi top produkty skupiny Pioneer Investments zaměřené na cenné papíry s pevným příjmem Pioneer Funds – Euro Strategic Bond.

Pro více informací o produktech skupiny Pioneer Investments v ČR navštivte stránky: www.pioneerinvestments.cz

Pioneer Investments, Praha