Homepage    Kontakt
 
 

Aktuální ceny vybraných fondů

Amundi Fund Solutions - Diversified Growth
13.8.2020 761,69 Kč 0,5107%
Amundi CR - akciový fond
27.12.2019 1,1740 Kč 0,2648%
Amundi CR - obligační plus
27.12.2019 1,2376 Kč −0,0162%
Amundi Fund Solutions - Conservative
13.8.2020 1294,76 Kč −0,1018%
Amundi Fund Solutions - Balanced
13.8.2020 1267,94 Kč −0,0434%
Nastavení...

Profily představitelů skupiny Amundi v ČR
Franck Du Plessix

Franck Du Plessix je generální ředitel a předseda představenstva společností Amundi Czech Republic, investiční společnost, a.s. a Amundi Czech Republic Asset Management, a.s

Franck působí v Amundi Czech Republic od roku 2015, kdy nastoupil jako generální ředitel do IKS KB. V novém uspořádání skupiny Amundi Czech Republic pokračuje ve vedení jako generální ředitel a předseda představenstva a je zodpovědný za integraci obou společností.


Zkušenosti nabýval Franck du Plessix po celém světě. Od roku 1993 pracoval v Asii jako vedoucí pro měnové opce, do roku 2000 jako vedoucí oddělení treasury. Poté se vrátil do Francie, kde měl na starosti soukromé bankovnictví a strukturovaný produktový prodej a rozvoj partnerství. V roce 2012 se stal vedoucím mezinárodního prodeje, divize maloobchodní sítě. Od roku 2010 je členem asociace Ashoka Support Network v Ashoka France, která financuje a podporuje v rozvoji podnikatele se společenským přesahem. Vystudoval univerzitu v Clermont-Ferrand ve Francii, kde získal titul Executive SG MBA Wealth Management, a na Kellogg Northwestern University v Chicagu mu byl udělen titul Executive MBA. Vystudoval obchodní školu NEOMA ve Francii se specializací na korporátní finance, bankovnictví a kapitálové trhy.

Pavel Hoffman

Pavel Hoffman je místopředseda představenstva společností Amundi Czech Republic Asset Management, a.s. a Amundi Czech Republic, investiční společnost a.s. a zároveň zástupce generálního ředitele.

Pavel je zodpovědný za prodej prostřednictvím skupiny Komerční banky, marketing, vývoj produktů, a realitní investice.


Před nástupem do Amundi pracoval pro investiční společnosti a akciové makléře na pozicích analytika, manažera portfolia a vedoucího strategie a vývoje. Je členem rady ředitelů a výkonné komise AKAT. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a získal makléřskou licenci. Má více než 20 let zkušeností z investičního managementu a je respektovaným odborníkem investičního sektoru v České republice.

Roman Pospíšil

Roman Pospíšil je místopředseda představenstva Amundi Czech Republic Asset Management, a.s., člen představenstva Amundi Czech Republic, investiční společnost a.s. a zároveň zástupce generálního ředitele.

Roman Pospíšil odpovídá za prodej přes distribuční kanály UniCredit Bank, třetí strany a instituce, a to v České republice, na Slovensku a v Bulharsku.


Roman Pospíšil vedl od roku 2001 skupinu Pioneer Investments a patří k předním odborníkům v oblasti investování v České republice. Má rozsáhlé zkušenosti s expanzí a budováním aktivit Pioneer Investments na různých trzích. V předchozích letech řídil společnost IKS KB, a.s., a vedl trading Komerční banky. Vystudoval obor matematika a fyzika na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích a následně program MBA. Posléze absolvoval Graduate School of Banking Colorado v USA.

Tony Du Prez

Tony Du Prez je náměstkem ředitele pro investice a místopředsedou představenstva společnosti Amundi Czech Republic, investiční společnost a.s. a zároveň jeho členem ve společnosti Amundi Czech Republic Asset Management, a.s.

Před zahájením kariéry v Amundi působil od roku 2006 v Société Générale, nejprve jako short-term trader a následně jako manažer fondu peněžního trhu. V roce 2010 se stal vedoucím krátkodobých investic v Société Générale Gestion patřící pod skupinu Amundi, a vedl tak tým, který spravoval více než 22 miliard eur prostřednictvím otevřených fondů zejména pro institucionální a korporátní investory. V roce 2015 byl jmenován místopředsedou představenstva a náměstkem ředitele pro investice v Investiční kapitálové společnosti KB, a.s. Tony du Prez je držitelem magisterského titulu v oboru správy majetku a soukromého bankovnictví z univerzity Paris Dauphine. Druhý magisterský titul má pak v oboru finančního trhu, institučních úspor a správy majetku z univerzity v Poitiers.

Vendulka Klučková

Vendulka Klučková je členkou představenstva společností Amundi Czech Republic Asset Management, a.s. a Amundi Czech Republic, investiční společnost a.s. a zároveň provozní ředitelkou skupiny Amundi Czech Republic.

Významné pracovní zkušenosti získala v Živnostenské bance, kde pracovala v oddělení investičního bankovnictví. V ŽB Trust pak do roku 2000 zastávala taktéž pozici portfolio manažerky. Do Pioneer Investments nastoupila v roce 2004 na pozici provozní ředitelky. Od roku 2008 do roku 2017 pak působila jako provozní ředitelka pro region střední a východní Evropy. Vendulka Klučková vystudovala Elektrotechnickou fakultu Českého vysokého učení technického v Praze se specializací na management a ekonomiku. Dále je držitelkou magisterského titulu v oboru Business Administration z americké univerzity Sacred Heart.

Dana Kryńska

Dana Kryńska je ředitelkou Komunikace ve skupině Amundi Czech Republic.

Dana Kryńska pracuje jako ředitelka Komunikace pro Českou republiku, Slovensko a Bulharsko ve skupině Amundi Czech Republic. Má na starosti řízení značky Amundi na těchto trzích. V současné době se taktéž věnuje PR sekci v Asociaci pro kapitálový trh ČR (AKAT). Do spojení Pioneer Investments s francouzskou Amundi, a to od roku 2007, působila na obdobné pozici v Pioneer Asset Management, a. s. Vedle řízení marketingových a PR aktivit měla na starosti řízení Klientského centra. Do investiční společnosti přišla z PR agentury Stance Communications, kde pracovala jako Account Director pro finanční klienty. V letech 2004 – 2006 působila v PR agentuře Crest Communications jako Account Manager, také se zaměřením na finanční klientelu. Během mateřské dovolené (2001 – 2004) se věnovala externě marketingu a PR. V letech 1999 a 2000 měla na starosti PR v divizi Finanční trhy Komerční banky. Bohaté zkušenosti z oboru čerpala i v Evropské bance pro obnovu a rozvoj ¬- EBRD (1996 – 1999).


Dana Kryńska vystudovala Vysokou školu finanční a správní, obor Marketingová komunikace. Je vdaná a má 2 dcery. Hovoří anglicky, německy, polsky a slovensky. Marketing, PR a další sebevzdělávání se v této oblasti patří zároveň mezi její největší záliby. K dalším koníčkům patří především sport, kultura, cestování a četba psychoanalytické literatury

Miroslav Ovčarik

Miroslav Ovčarik je Country Managerem Amundi na Slovensku.

Miroslav Ovčarik je Country Managerem Amundi na Slovensku. Je zodpovědný za obchodní výsledky a celkové fungování společnosti na Slovensku. Do července 2017, kdy Pioneer Investments získala francouzská skupina Amundi, působil Miroslav Ovčarik na stejné pozici již od roku 2007. Předtím pracoval ve společnosti Mercuri International na pozici konzultanta, kde byl zodpovědný za poradenství a tréninky v oblasti řízení obchodu a managementu. Významné pracovní zkušenosti získal na Ministerstvu financí Slovenské republiky jako odborný referent na odboru kapitálového trhu.


Vystudoval Ekonomickou fakultu UMB v Banske Bystrici, obor Ekonomika a řízení malých a středních podniků. Svoje vědomosti si prohloubil tréninkovým programem v Belgické bankovní akademii v Bruselu a školením „Investment Management Master Class“ v České finanční akademii.